Virtuaalne meditsiiniõe assistent

Unikaalne lahendus tervishoiuvaldkonnale - Slim Sensor. Automaatne analüüsi- ja teavitussüsteem, mille eesmärk on tõsta tervishoiuteenuse osutaja kvaliteeti ja tõhusust.

VÕTA ÜHENDUST

Slim Sensor - lahendus tervishoiuvaldkonnale

Eeldatava eluea pikenemine, vanemate inimeste arvu suurenemine ja üha suurema tähelepanu pööramine meie tervisele on tekitanud suured nõudlused meie tervishoiusüsteemile ning muutustele tervishoiusektoris. Tehnoloogiaettevõtted reageerivad praegustele muutustele uute toodete väljatöötamise ja lahenduste leidmisega. Üks lahendustest on virtuaalne meditsiiniõe assistent (Virtual Nurse Assistant). 

Slim Sensor  on automaatne analüüsi- ja infosüsteem, mis on loodud tervishoiuteenuse kvaliteedi ja tõhususe tõstmiseks, et muuta meditsiinitöötajate töö kergemaks hooldekodudes, haiglates, tervisekeskustes ja rehabilitatsioonikeskustes.

Slim Sensor - Alats IT Eesti
Slim Sensor - Alats IT Eesti

Kuidas see töötab?

Süsteem on ette nähtud kõrvalekallete tuvastamiseks patsientide igapäevases tegevuses ja töötab vastavalt raviasutuse nõuetele. See jälgib seatud ruumi ja hoiatab hooldajat, kui ilmneb väljastpoolt tulenev olukord ja meditsiinitöötajad saavad olukorrale kiiresti reageerida.

Slim Sensori  saab ühendada mis tahes seadmega - arvuti, tahvelarvuti või nutitelefoniga. See on varustatud ka valjuhääldiga. Kui patsient kutsub abi, piiksub andur. Vajadusel saab hooldaja seda kasutada ka patsiendiga rääkimiseks. Hooldajad ei pea patsiente korrapäraselt mitu korda öösel jälgima. Kogu palatit saab hõlpsamini jälgida - arvuti või nutitelefoni abil. See tähendab omakorda, et öises vahetuses on vaja vähem hooldajaid.

Samuti on võimalik seada häire patsiendi käitumise jälgimise peale, et märgata normist kõrvalekaldunud käitumist. Näiteks, kas tuli lülitub sisse pärast määratud aega õhtul, näiteks kell 22.00. See on vaid üks osa anduri ulatuslikust funktsionaalsusest. Vaadake täielikku nimekirja kõikidest funktsioonidest allpool.


Tehnilised ja õiguslikud aspektid

See arukas patsiendihooldussüsteem on detsentraliseeritud, mis tähendab, et see genereerib häireid ka ilma piltide serverisse voogesituseta ja salvestuseta. See tagab üksikisikute privaatsuse - videosalvestust ei toimu, töötajatel pole juurdepääsu tundlikele andmetele ega võimalust neid kopeerida. Slim Sensor tehnoloogiat kasutatakse patsiendi ohutuse parandamiseks, mitte nende jälgimiseks ega kontrollimiseks.

Hoolduse ajal veelgi suurema privaatsuse tagamiseks saab anduri spetsiaalse tarkvara abil lukust vabastada, tagades nii patsiendi kui ka hooldustöötajate privaatsuse. Kui sanitaarprotseduur on lõpule viidud ja hooldaja on ruumist lahkunud, saab selle uuesti sisse lülitada.

Slim Sensoril pole liikuvaid osi, mis teeb anduri paigaldamise ja hooldamise lihtsaks ja mugavaks. Saab paigaldada ripplaele või kohandada betoonkonstruktsioonide kinnitamiseks.

Süsteemi integreerimine teiste meditsiinisüsteemidega
Tuvastab põhjendamatud temperatuurimuutused
Abi kutsumise nupp - sees/väljas
Heli tuvastamine (hüüded, häireolukorrad)
Tuvastab kauakesteva seletamatu liikumise mööda tuba
Ajalimiit, mis veedetud toast väljas olles
Voodis ja voodist väljas olemise aja tuvastaja
Võimalus jälgida vere hapnikusisaldust
Tuled põlema / kustu (koos kontroll võimalusega)
Võimalus jälgida patsientide vererõhku

Enne paigaldustööde alustamist täpsustatakse kliendi esindajatega seadmete täpsed asukohad ning enne seadmete tellimist lepitakse kliendiga kokku tehnilised parameetrid. Kõik seadmed on vastavalt märgistatud.

Seadmete paigaldamine objektidesse on kavas ühendada uus sidevõrk olemasolevate seadmetega ja tarnija tagab kogu side ühendamise jaotuskilbiga. Lisaks on sviidi kõrval igal korrusel 12 VDC toiteallikad koos UPS-i akuga. Pärast sidevõrkude ehitamist kontrollitakse võrkude funktsionaalsust, meelitades kliendi esindaja. Kliendile arvamuse väljastamine väljaehitatud võrkude toimimise kohta.

Peamine andur põhineb Mobotix C26-l pakkudes ruumi 360-kraadist visuaalset juhtimist nii päeval kui ka pimedas, kasutades 360-kraadist IR prožektorid, samuti korpusesse paigaldatud kontaktseade, mille kaudu on võimalik ühendada täiendavaid väliseid kontaktseadmeid, mille külge ühendamiseks ja haldamiseks on võimalik ühendada väliseid andureid, aknaid, uksi, häirenuppe ja veetaseme seadmeid. Anduril ei ole liikuvaid osi ning andur annab vähemalt 80 000 töötundi ilma süsteemi tehniliste häireteta (MTBF), nõudmisel on saadaval seadme tootja kirjalik nõusolek. Anduri minimaalne maatriksi lahutusvõime on 6 Mpix.

Patsientide jälgimise süsteemipõhine tarkvara töötab lokaalselt installitud rack-mount käivitusserveris. Häire korral peab tarkvara olema võimeline vastu võtma ja edastama helisõnumeid, samuti andurilt visuaalset signaali, kui selline funktsioon ja vajadus on tagatud. Visuaalse signaali korral tuleb tagada häiremomendi samaaegne salvestamine ning enne ja pärast seda vähemalt 10 sekundi jooksul, samuti elav visuaalne materjal. Põhitarkvara töötab veebibrauseri keskkonnas koos lisandmooduli installimisega, töötas ka võrguühenduseta.

 
 
Parem hooldus seal, kus personali vajatakse
Kergem kontrollida lämbumist ja muid õnnetusi
Parem uni (ilma häireteta kontrollimisel)
Virtuaalne äratus koos reageerimisega vastavalt olukorrale
Tõhusam ravimite haldamine

Võimalus hoolitseda rohkemate patsientide eest korraga
Aja kokkuhoid
Töötajate väiksem töökoormus: öösel võib juhendajatele anda täiendavaid kohustusi
Parandab patsientide hooldamist ja haiguste ohjamist
Tagab hoolduse ajal suurema privaatsuse

Kas tekkis küsimusi?

Võtke meiega ühendust!